15 października 2018

Isle of Man TT Festival

Isle of Man TT Festival to najbardziej niebezpieczny z legalnych zawodów motocyklowych na świecie. Impreza rozgrywana jest nieprzerwanie od 1907 właśnie na malowniczej Wyspie Man. Wydarzenie to w latach 1949–1976 było częścią FIM Motocyklowych Mistrzostw Świata. Jednak w związku z wieloma kontrowersjami związanymi z bezpieczeństwem, w 1977 roku wyścig wypadł z kalendarza mistrzostw.  Od tego czasu impreza funkcjonuje  w formule TT pod patronatem Departamentu Turystyki Wyspy Man – Isle of Man TT Festival.

Zawodnicy nie ścigają się na torze tylko na normalnych drogach publicznych. Na trasie praktycznie nie ma żadnych zabezpieczeń za to są kamienne murki czy drewniane płoty. Specyfika „toru” powoduję, że sam tor jest zagrożeniem dla kierowcy a jeśli dodamy średnią szybkość przelotową w granicach 200 km/h, to mamy wyobrażenie wyjątkowości tych zawodów. Widać to, również w statystykach wypadków. Od 1907 roku na torze zginęło 245 zawodników.

Następne zawody odbędą się w dniach 24 maja – 7 czerwca 2019 roku 

foto:en.wikipedia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Turbo-Charger

Nasza firma powstała w 1996 roku. Od samego początku postawiliśmy przede wszystkim na usługi związane z naprawą i regeneracją turbosprężarek. Przez kolejne lata wzbogacaliśmy zarówno nasz park maszynowy jak i zasoby pracownicze. Dziś jesteśmy w posiadaniu najwyższej klasy urządzeń mechanicznych wspomagających naprawę i regenerację turbosprężarek, które obsługują pracownicy posiadający specjalistyczne wykształcenie i stale dokształcający się.