14 sierpnia 2019

Klimatyzator samochodowy – Wschowa

Sam system klimatyzacji wewnątrz pojazdu wykorzystuje znane od dawna procesy fizyczne. Specjalny komponent chłodniczy krąży w zamkniętym układzie i jest na przemian sprężany i rozprężany. Powoduje to zmianę jego temperatury i stanu skupienia. Schładzanie czynnika następuje w części urządzenia zwanej parownikiem. To właśnie tam  następuje gwałtowne sprężanie czynnika chłodzącego, co powoduje znaczne obniżenie jego temperatury. Przepływające przez parownik powietrze ulega schłodzeniu, a następnie za pomocą nawiewu dostarczane jest do kabiny. 

Aby wspomniany system działał najbardziej efektywnie ważne są przeglądy klimatyzacji oraz reagowanie na każde odczuwalne wahania zadanej temperatury. Nasza firma dokonuje kontroli szczelności układu klimatyzacji, odzyskiwanie i odwodnienie czynnika, separowanie zużytego oleju, napełnianie nowym olejem i czynnikiem chłodzącym R134a.

Zanieczyszczenie klimatyzatora? Nie po corocznym przeglądzie.

Parownik  pracuje w warunkach dużego zawilgocenia, co sprzyja rozwijaniu się w jego najbliższej okolicy drobnoustrojów chorobotwórczych. Grzyby, roztocza i bakterie, które mogą się w nim pojawić przenoszone są przez system nawiewu bezpośrednio do kabiny pojazdu. Może to powodować choroby i złe samopoczucie kierowcy oraz jego pasażerów.

Dlatego tak ważny jest coroczny serwis układu klimatyzacji. Nasi mechanicy sprawdzą oprócz sprawdzenia szczelności ( w przypadku wykrycia nieszczelności układu klimatyzacji koniecznością staje się wymiana uszczelek i uzupełnienie układu płynem ) i odgrzybią układ klimy ozonem. Czysta od drobnoustrojów klimatyzacja przestaje być groźna dla wszystkich użytkowników samochodu.  Tak serwisowana „klima” posłuży państwu do następnego przeglądu w Turbo –Charger.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Turbo-Charger

Nasza firma powstała w 1996 roku. Od samego początku postawiliśmy przede wszystkim na usługi związane z naprawą i regeneracją turbosprężarek. Przez kolejne lata wzbogacaliśmy zarówno nasz park maszynowy jak i zasoby pracownicze. Dziś jesteśmy w posiadaniu najwyższej klasy urządzeń mechanicznych wspomagających naprawę i regenerację turbosprężarek, które obsługują pracownicy posiadający specjalistyczne wykształcenie i stale dokształcający się.