30 sierpnia 2018

Szybszy od zimy

Mimo, że to dopiero koniec lata i termometry na zewnątrz wskazują temperatury zdecydowanie dodatnie warto już pomyśleć o przygotowaniu samochodu do zimy. Już dziś możecie umówić się w warsztacie na wizytę ( warto pamiętać, że czasami przegląd naszego pojazdu nie będzie możliwy od ręki ) z odpowiednim wyprzedzeniem.

Wiele prac można wykonać samemu lecz skoro w pobliżu masz zaufany warsztat samochodowy to po co brudzić sobie ręce.

Opony

Pierwsza myśl o zimie w kontekście użytkowania pojazdu mechanicznego, to oczywiście opony. Pamiętajmy jednak by zakładać je dopiero gdy temperatura za dnia zacznie spadać poniżej 7 stopni Celsjusza.

Jeśli masz opony z poprzedniego sezonu  przed ich założeniem uważnie je oglądnij . Zwróć uwagę czy nie ma na nich śladów uszkodzeń np. przetarć czy wgnieceń. W warsztacie te czynności za Ciebie wykona przeszkolony pracownik.

Płyny

Nie pamiętasz kiedy zmieniałeś płyn w chłodnicy lub dolewałeś latem do chłodnicy wody ? Najwyższy czas by zadbać o ten element ochrony silnika. Dobry płyn, dobrany z zgodnie z zaleceniami producenta nie zamarza do – 30 stopni. Również jeśli dopiero kupiłeś auto i będzie to twoja pierwsza z nim zima bezwzględnie polecamy zmianę płynu chłodniczego.

Ta prosta i w miarę tania operacja może zaoszczędzić ci wiele pieniędzy, które kosztowałby naprawa np. pęknięcia bloku silnika

Warto już teraz w bagażniku zarezerwować miejsce na bańkę zimowego płynu do spryskiwaczy, który wlejemy gdy temperatura w nocy, na zewnątrz będzie zbliżać się do zera.

Prostownik ? mówimy nie

Jeśli masz diesla koniecznie sprawdź stan świec grzejnych.

Czym wcześniej robi się ciemno tym bardziej Twoje auto staje się niewidoczne dla innych użytkowników dróg. Warto więc sprawdzić czy zapalają się wszystkie żarówki w oświetleniu zewnętrznym i czy reflektory przednie ustawione są prawidłowo.

Oczyść przed zimą klemy akumulatora i sprawdź inne połączenia elektryczne. Szczególnie te, które narażone są na działanie wilgoci. A jeśli miałeś problemy z odpaleniem samochodu latem, to może najwyższa pora by sprawić auto nowy akumulator ?

Po co się denerwować

No po co ? Dlatego jeśli na pióro wycieraczki, które nie działało prawidłowo podczas letniego deszczu, machałeś ręką, to właśnie nadszedł czas by je wymienić. Niby prosta rzecz ale przy pierwszym opadzie śniegu może popsuć humor na cały dzień.

Obok zimowego płynu postaw preparat silikonowy do gumowych uszczelek i preparat do wchłaniania wilgoci z zamków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Turbo-Charger

Nasza firma powstała w 1996 roku. Od samego początku postawiliśmy przede wszystkim na usługi związane z naprawą i regeneracją turbosprężarek. Przez kolejne lata wzbogacaliśmy zarówno nasz park maszynowy jak i zasoby pracownicze. Dziś jesteśmy w posiadaniu najwyższej klasy urządzeń mechanicznych wspomagających naprawę i regenerację turbosprężarek, które obsługują pracownicy posiadający specjalistyczne wykształcenie i stale dokształcający się.