11 lutego 2019

Wiosna za zakrętem

Gdy za oknem coraz więcej słońca, to znak, że za chwile będziesz częściej używał swoje auto. Może nawet skusisz się na wspólny wypad za miasto z najbliższymi. Dlatego warto już teraz dokonać przeglądu auta po zimie.  Poniżej znajdziecie kilka rad, o których warto pamiętać przed przygotowaniem auta do wiosny.
  1. Mimo, że kolejny rok zima jest raczej dla nas łaska, to i tak po tej porze roku warto sprawdzić elementy układu zawieszenia.  Zwróćmy więc uwagę na przeguby drążków kierowniczych, przekładni kierowniczej lub końcówek drążków, jak również stan amortyzatorów. Właśnie te elementy, szczególnie na lokalnych drogach,  są narażone na największe obciążenia. Po za tym ich wymiana jest szybka i niezbyt kosztowna.

 

  1. Pierwsze promienie wiosennego słońca to również dla niektórych kierowców pokusa by zmienić opony zimowe na letnia. Jako doświadczony warsztat radzimy poczekać aż temperatura rano będzie oscylować koło 7 stopni Celsjusza. Lepiej nie kierować się temperaturami w południe, ponieważ nad ranem mogą jeszcze zdarzać się przymrozki. W takiej sytuacji auto na letnich oponach nie będzie zachowywało się stabilnie na drodze.

 

  1. Piasek z solą, błoto pośniegowe, to wszystko ma wpływ na zamontowane w Twoim aucie tarcze i klocki hamulcowe. Warto więc i ten element sprawdzić w trakcie przed wiosennej wizyty u mechanika. Szybki ogląd i ewentualna wymiana tych elementów hamujących może uchronić Cię przed wieloma kłopotami na drodze.

 

Pamiętaj również, że pozimowe uruchomienie klimatyzacji warto rozpocząć od jej sprawdzenia. Polecamy wykonanie odgrzybienie i czyszczenia Klimy wraz z wymianą filtra kabinowego. Małym kosztem możesz zapewnić sobie lepszy komfort jazdy w sezonie letnim .

Jak sami widzicie podstawowe przygotowanie pojazdu do nowej pory roku wcale nie musi być czasochłonne ani drogie.  Warto już dziś umówić się na profesjonalny przegląd w swoim warsztacie samochodowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Turbo-Charger

Nasza firma powstała w 1996 roku. Od samego początku postawiliśmy przede wszystkim na usługi związane z naprawą i regeneracją turbosprężarek. Przez kolejne lata wzbogacaliśmy zarówno nasz park maszynowy jak i zasoby pracownicze. Dziś jesteśmy w posiadaniu najwyższej klasy urządzeń mechanicznych wspomagających naprawę i regenerację turbosprężarek, które obsługują pracownicy posiadający specjalistyczne wykształcenie i stale dokształcający się.