Motoryzacja

Dynamiczne auta w korzystnym leasingu dla firm

Dynamiczne auta w korzystnym leasingu dla firm

Leasing operacyjny to bardzo korzystne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej oraz zapoznać się z jego głównymi zaletami.

Uniknięcie zamrożenia środków

 

Wśród głównych zalet leasingu dla firm można wskazać możliwość uniknięcia zamrożenia środków finansowych. Zakup samochodu to dla firmy dość spory wydatek, ponieważ pojazdy uznawane są za jedne z droższych środków trwałych. Leasing samochodu umożliwia rozłożenie płatności za niego na wiele mniejszych rat, które stanowią mniejsze obciążenie dla budżetu firmy niż zakup pojazdu za gotówkę.

Elastyczne warunki umowy

 

Leasing samochodowy najczęściej udzielany jest na bardzo elastycznych warunkach, dzięki czemu klient ma możliwość dostosowania tego rozwiązania do swoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji. Leasing dynamicznego pojazdu, takiego jak CUPRA, może mieć różny czas trwania. Jednak najczęściej brany jest na okres od dwóch do pięciu lat. Im dłuższy czas trwania leasingu, tym jego rata będzie niższa.

Brak formalności

 

Kolejną zaletą leasingu samochodowego bez wątpienia jest brak zbędnych formalności oraz możliwość otrzymania decyzji od ręki. Leasing samochodu jest dużo łatwiej dostępny niż zakup pojazdu w formie kredytu samochodowego. Firmy leasingowe nie weryfikują przedsiębiorstw tak jak banki udzielające kredytów, dlatego proces udzielenia leasingu w wielu przypadkach jest bardzo uproszczony. Jednak leasing najczęściej udzielany jest podmiotom, które funkcjonują na rynku od co najmniej sześciu miesięcy.

Optymalizacja podatkowa

 

Leasing samochodowy wiąże się z możliwością dokonania bardzo korzystnych optymalizacji podatkowych w przedsiębiorstwie, które realizowane są w sposób w pełni legalny. Dzięki ponoszeniu kosztów leasingu przedsiębiorca ma możliwość zmniejszenia swoich zobowiązań podatkowych, co stanowi dla niego zdecydowaną zaletę. Dlatego w obecnych czasach wielu przedsiębiorców decyduje się na zaciągnięcie leasingu na dynamiczny samochód w korzystnej cenie, taki jak na przykład CUPRA: https://www.cupraofficial.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/leasing-moc-niskich-kosztow.html 

Prawo do wykupu

 

Za główną zaletę korzystania z takiego sposobu finansowania jak leasing można także wskazać możliwość wykupu samochodu po zakończeniu umowy. Dzięki temu przedsiębiorca może zapłacić za samochód niższą kwotę niż jego wartość rynkowa. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż w leasingu operacyjnym dostępna jest również rezygnacja z wykupu, jeśli klient pragnie zmienić samochód. W tym przypadku możliwe jest oddanie samochodu, a także zaciągnięcie leasingu na zupełnie inny pojazd. Wśród polecanych dynamicznych samochodów do firm można w szczególności wskazać taką markę jak SEAT.

Szeroki wybór pojazdów

 

Leasing operacyjny może zostać wzięty na bardzo różne pojazdy, ponieważ istnieje w tym przypadku dość duża dowolność. Firmy leasingowe oferują finansowanie różnych pojazdów popularnych marek, takich jak na przykład SEAT (dostępne na https://www.seat.pl/oferta/finansowanie/produkty-finansowe/leasing-moc-niskich-rat ). Dzięki temu klient ma możliwość dostosowania pojazdu do swoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji. W leasing można wziąć zarówno nowe samochody, jak i używane, a w tym nawet poleasingowe. Poszczególne modele pojazdów na pewno będą się między sobą różniły ceną.

Dodatkowe usługi

W cenie leasingu bardzo często oferowane są różne usługi dodatkowe, które określane są mianem Full Service Leasing. Dodatkowe usługi mogą obejmować takie działania jak między innymi serwis, wymianę elementów eksploatacyjnych pojazdów, a także kartę paliwową. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi się obawiać dodatkowych wydatków, które nie będą wcześniej przewidziane w budżecie firmy.

Udostępnij