Motoryzacja

Nowe opony – dlaczego warto stawiać na sprawdzone marki?

Nowe opony – dlaczego warto stawiać na sprawdzone marki?

Zakup nowych opon to niezbędny wydatek, który jest inwestycją zwłaszcza we własne bezpieczeństwo. Dobre, markowe ogumienie zamontowane w samochodzie zapewnia także wysokie osiągi. Z jakich jeszcze powodów warto zainwestować w sprawdzone marki opon? Podpowiadamy.

Od czego zależy jakość opon samochodowych?

Najlepsze jakościowo opony znajdują się w klasie premium. Znajduje się tam najdroższa oferta ogumienia stworzonego na podstawie kompleksowych badań i najnowszych technologii. Po takie opony sięgają zwłaszcza kierowcy, którzy swoimi samochodami wykonują duże roczne przebiegi i dysponują silnikami o dużej mocy. Niebagatelne znaczenie ma także styl jazdy. Jeśli jest dynamiczny i sportowy to duży wpływ na komfort podróżowania mają dobrej jakości opony. W takim przypadku należy wybierać wyłącznie te znajdujące się w grupie premium.

Wybierając ogumienie najlepsze pod kątem jakości, warto także zwrócić uwagę na markę producenta. Wyjątkowymi parametrami wyróżniają się na przykład opony Bridgestone, które zapewniają bardzo dobre osiągi i komfort prowadzenia niezależnie od warunków. Marka ta przez długie lata wypracowała sobie dobrą renomę i w dalszym ciągu kontynuuje swoją strategię, koncentrując się w głównej mierze na ogumieniu przeznaczonym dla wymagających kierowców.

Dlaczego warto stawiać na nowe i markowe opony?

Zakup używanych opon to opłacalna inwestycja. Jednak tylko w przypadku jeśli są one w niewielkim stopniu zużyte. Nie jest jednak łatwo to określić, zwłaszcza jeśli kupujemy je na przykład przez internet albo nie jesteśmy w stanie precyzyjnie porównać zużycia bieżnika, ani kompleksowo sprawdzić uszkodzeń na ogumieniu. Dlatego najlepszym pomysłem jest zakup nowych opon, najlepiej w dobrym sklepie, w którym znajdują się produkty pochodzące bezpośrednio od producentów i oficjalnych dystrybutorów.

Inwestycja w markowe ogumienie to także wolniejsze zużycia bieżnika. Różnica między wysokiej jakości oponami i tymi z klasy ekonomicznej polega w głównej mierze na zastosowanych tam surowcach. Widać to zwłaszcza w przypadku szybciej zużywającego się ogumienia zimowego. Markowa opona jest w stanie posłużyć nam przez znacznie dłuższy czas. Nie jest to jednak regułą, więc zawsze warto polegać na szczegółowych testach, aby znaleźć te najlepsze produkty.

Markowe ogumienie to naturalny wybór zwłaszcza do samochodów sportowych. Sami producenci tych aut sugerują to, aby zakupować tylko i wyłącznie opony konkretnej marki. Dzięki temu taki pojazd jest w stanie uzyskać maksymalne osiągi.

Udostępnij